27 marca w Komendzie Głównej SG odbyło się uroczyste spotkanie wielkanocne kadry kierowniczej Straży Granicznej, funkcjonariuszy i pracowników KGSG oraz zaproszonych gości.

W spotkaniu świątecznym uczestniczyli: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Renata Szczęch, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Marek Łapiński, Biskup Polowy Wojska Polskiego gen. bryg. dr Józef Guzdek, Prawosławny Ordynariusz Wojskowy abp prof. zw. dr hab. Jerzy Pańkowski, kadra kierownicza SG, funkcjonariusze i pracownicy z KGSG, przedstawiciele związków zawodowych, szefowie służb oraz przedstawiciele instytucji na co dzień współpracujących ze Strażą Graniczną.   

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji złożył wszystkim życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy. W swoim wystąpieniu wiceminister podziękował za zaangażowanie Straży Granicznej w umacnianie bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej. Podkreślił również, że państwo powinno stwarzać warunki, aby służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo mogły wypełniać swoje obowiązki na najwyższym poziomie.

- Chcę przypomnieć program modernizacji, który realizujemy już od dwóch lat i który przynosi dobre efekty – powiedział Jarosław Zielński. - W najbliższym czasie będą podjęte kolejne kroki, związane z umacnianiem wszystkich służb, podległych MSWiA, w tym Straży Granicznej. Myślę tu nie tylko o kolejnych etapach programu modernizacji, ale także o podwyżkach wynagrodzeń, które obejmą najniżej uposażonych funkcjonariuszy wszystkich naszych czterech formacji.

Następnie głos zabrał Komendant Główny Straży Granicznej gen. bryg. SG Tomasz Praga, który złożył wszystkim zebranym życzenia świąteczne.

- Nie wolno nam zapomnieć o tych, którzy kiedy my będziemy świętować przy stole, będą pełnić służbę, będą ochraniać granice naszej Ojczyzny. Pamiętajmy o nich – dodał Komendant Główny SG.

W dalszej części uroczystego spotkania przedstawiciele duchowieństwa poświęcili świąteczne potrawy, a następnie wszyscy uczestnicy podzielili się symbolicznym jajkiem i życzyli sobie wzajemnie radosnych Świąt Wielkiej Nocy.

 

źródło: https://www.strazgraniczna.pl/pl/aktualnosci/6330,Spotkanie-wielkanocne-w-KGSG.html

btn social

mapa zarzady 250

top galeria

 

AKTY PRAWNE

Ubezpieczenia

FUNDUSZ
PREWENCYJNO -PRAWNY

Numery Kontaktowe

TEL: 22 60 126 14
TEL: 22 60 122 50

FAX: 22 601 16 46
FAX: 22 843 15 52

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłanie formularza...

Wystąpił błąd na serwerze.

Otrzymano formularz

dołącz do nas

ZWIĄZEK ZAWODOWY PRACOWNIKÓW
MINISTERSTWA SPRAW WEWNĘTRZNYCH 
I ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ
UL. DOMANIEWSKA 36/38 02-563 WARSZAWA

Wszystkie prawa zastrzeżone zzpmswiap.pl  |  polityka cookies  |  Projekt i realizacja  AsadWeb