Aktualności

15 stycznia 2016

Insp. Helena Michalak nowym zastępcą komendanta głównego policji

Insp. Helena Michalak została nowym zastępcą komendanta głównego policji. W KGP będzie odpowiadała za sprawy logistyczne. Akt powołania insp. Helenie Michalak wręczył wiceminister Jarosław Zieliński. 

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak, na wniosek Komendanta Głównego Policji insp. Zbigniewa Maja, 14 stycznia 2016 roku powołał insp. Helenę Michalak na stanowisko Zastępcy Komendanta Głównego Policji.

Podczas uroczystości wprowadzenia w KGP obecni byli wiceminister Jarosław Zieliński, komendant główny policji inspektor Zbigniew Maj oraz kierownictwo KGP.

– Insp. Helena Michalak doskonale zna sprawy logistyki i za to właśnie będzie w Komendzie Głównej Policji odpowiadała. To potężne wyzwanie, roczny budżet policji to prawie 9 miliardów złotych. Jestem przekonany, że doświadczenie Pani Komendant i spojrzenie na potrzeby policji oraz jej możliwości gwarantują, że będziemy w sposób spokojny patrzeć w przyszłość – powiedział wiceszef MSWiA.

Sekretarz Stanu w MSWiA pogratulował Pani Komendant nominacji. Podkreślił, że „gospodarowanie środkami budżetu powinno być odpowiedzialne i roztropne”. – Wierzę, że nowo powołana dziś Pani Komendant tego dopilnuje – powiedział wiceminister Zieliński.

Insp. Helena Michalak urodziła się 10 stycznia 1969 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Jest magistrem finansów i bankowości – absolwentką Uniwersytetu Szczecińskiego. W 2012 roku ukończyła studia podyplomowe w zakresie logistyki w bezpieczeństwie kraju w Szkole Głównej Służby Pożarniczej.

Służbę w Policji pełni od 1996 roku. Szlify oficerskie zdobyła w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, którą ukończyła w 2000 roku.