Aktualności

22 marca 2022

Razem możemy więcej – Karpacki Oddział Straży Granicznej wsparł zbiórkę, którą prowadzi Hufiec ZHP w Nowym Sączu

Wobec dramatycznych wydarzeń w Ukrainie sądeccy pracownicy i funkcjonariusze Straży Granicznej zorganizowali zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów z przeznaczeniem dla obywateli Ukrainy.

Dzięki zorganizowanej przez Zarząd Zakładowy Związku Zawodowego Pracowników MSWiAP działającego w Karpackim Oddziale Straży Granicznej w Nowym Sączu zbiórce darów dla obywateli Ukrainy oraz chęci pomocy pracowników i funkcjonariuszy zebrano sporą ilość najpotrzebniejszych rzeczy dla uchodźców.

W piątek przed południem pracownicy KaOSG wraz z funkcjonariuszami przekazali materiały opatrunkowe, artykuły medyczne, koce, śpiwory, żywność z długim terminem ważności, wodę, słodycze, żywność dla niemowląt, pampersy, środki czystości i higieny osobistej dla dzieci i dorosłych, bieliznę damską, męską oraz dziecięcą itp.

Wszystko co zostało zebrane przez Zarząd Zakładowy ZZP MSWiAP w Komendzie KaOSG trafiło 18 marca br. do Hufca ZHP w Nowym Sączu, gdzie harcerze wraz kierownictwem prowadzą dalsze czynności związane z przekazywaniem zebranych artykułów. Część podarowanych rzeczy już tego samego dnia trafiła w ręce potrzebujących rodzin, przebywających w Nowym Sączu oraz na terenie powiatu nowosądeckiego, a reszta na granicę polsko-ukraińską oraz bezpośrednio do obywateli Ukrainy walczących o wolność swojego kraju.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które okazały wielkie serce i przekazały dary dla potrzebujących.

Szczególne podziękowania składamy Komendantowi, funkcjonariuszom oraz pracownikom Placówki SG w Zakopanem za zaangażowanie, zebranie i przekazanie zebranych artykułów do Komendy KaOSG. Natomiast harcerzom z I Nowosądeckiej Drużyny Wędrowniczej „Czarna Jedynka” im. Stefana Czarnieckiego, dziękujemy za koordynację współpracy miedzy KaOSG i Hufcem ZHP w Nowym Sączu oraz za noszenie ciężkich paczek 🙂